vanem rühm

Koolitaja: Churikova.S.I.

Joonistamise tunni kokkuvõte: “Head suve”

Ülesanded.

  • Loo tingimused suvemuljete kajastamiseks joonisel.
  • Õppige joonistama lihtsaid stseene, mis annavad edasi inimese liikumist.
  • Kaasake lapsed kollektiivsesse vestlusesse, mängudesse ja eakaaslastega suhtlemisse. Viige tekstide koostamiseni.

Eeltöö.Vestlus suvistest tegevustest ja meelelahutusest, vaadates perepildid suvepuhkus, mängides eelmises kõnearenduse tunnis mängu “Arva ära, mida ma teen”.

Materjalid, tööriistad, seadmed.Valged ühesuurused paberilehed joonistuste üldalbumi “Merry Summer” koostamiseks; värvid, pintslid, värvilised pliiatsid ja markerid (valikuline); lihtsad pliiatsid, kustutuskummid. Õpetajal on tulevase albumi “Merry Summer” alus.

Vestlus “Mida sa suvest mäletad”

Eesmärk: koguda laste kogunenud ideid suve kohta.

Sisu: Õpetaja meenutab koos lastega lõbusat suve, kes kus puhkas. Pidagem meeles ja nimetame neid kuid (laste vastused) - kogusin kõik teie imelised fotod suve kohta albumisse ja nüüd mängime teiega, avan albumi mis tahes lehel ja fotolt võite arvata, kes see on , kus ja kuidas ta suvitas - Anya, ta ujub meres, on pargitud ja väga rõõmsameelne. Ja see on Grisha - ta seilab jahil. ……

Kõnemäng

Kes läks marjule, suvine mets armastatud, hoitud?

Ütle mulle, kes vastutas sel suvel korra eest?

Kes teist, ütle valjusti, valvas rohelisi kärbseid?

Kes kastis usinalt oma aeda nii hästi kui oskas?

Kes teist, nii hea, kandis päevitamiseks galosše?

Kes ei kõnniks suvel süngena ringi, armastaks sporti ja kehalist kasvatust?

Kui paljud teist end suvel varakult ärgates kraanist puhtaks pesid?

Kes teist, kui pesite oma nägu, raseeris oma isa žiletiga?

Kes lõõgastus mere ääres, kes ujus, päevitas?

Kui paljud teist lumes ujudes siis ringi veeresid?

Kes riietus kiiruga külaskäiguks ujumistrikoodesse ja uimedesse?

Kellele meeldib minuga nii suvel kui talvel nalja teha?

Kasvataja ütleb lastele: - Joonistagem, kuidas me suvel puhkasime, mida tegime, mida mängisime. Igaüks joonistab endast oma pildi. Ja siis nendest piltidest loome kõik albumi “Merry Summer”.

Õpetaja näitab lastele, kuidas skemaatiliselt kujutada inimest loenduspulkade, pliiatsite, paberiribad. Joonistab inimfiguure.

Õpetaja näitab lastele tulevast albumikaant ja palub neil kokku leppida, kuidas lehed albumisse paigutatakse (horisontaalselt või vertikaalselt). Näitab, kuidas album välja näeb, kui igaüks teeb seda omal moel ilma nõusolekuta.

Lapsed valivad joonistamiseks materjali vastavalt oma soovile - värvipliiatsid, viltpliiatsid, värvid. Õpetaja küsib vaikselt, kes lastest millise süžee oma joonistamiseks valis. Aitab teha valikut. Taaskord näitab ta mõningaid liigutusi, nii et lapsed püüavad edasi anda käte ja jalgade asendi muutusi: tõstab käed üles, laiutab need külgedele, painutab ühte kätt küünarnukist. Kutsub lapsi üles pöörduma oma kaaslaste poole palvega näidata kavandatavat liikumist. Lapsed joonistavad. Sel ajal kujundab õpetaja kaane (kirjutab nime “Head suve”, tähed saavad lapsed värvida) ja lapsed, kes oskavad hästi joonistada, kes oma ülesande kiiresti täitsid, pakuvad end abiks - joonistavad päikest, lilli, liblikad jm Kuivate materjalidega tehtud joonistused voldivad lapsed kaanealusesse albumisse. Sinna asetatakse peale kuivamist värvidega tehtud joonised.

Eesmärk: luua lastes rõõmus meeleolu, rõõmu ja üllatust suve värvide ja lillede mitmekesisusest.

Õppige tunnetama lillede iseloomu ja looma oma suvist kuvandit. Täiendada kompositsioonioskusi: oskus luua kompositsioon kindlal teemal (maastikul), esile tõsta põhiline, luua seoseid, asetada pilt paberilehele. Kasvatage puhtust ja häid suhteid.

Materjalid: värvid, pintslid, veetopsid, salvrätikud, paberilehed, puude siluettidega ümbrik, taimed erinevatel aastaaegadel, suur leht paber; muusika P. Tšaikovski “Juuli”.

Joonistustunni “Suve värvid” käik

Lapsed, täna saabus meie lasteaeda kiri. Vaata, kui suur ja ilus see on. Ja see tuli kaugelt põhjast pingviinide käest. Kas soovite teada, mida see ütleb?

- (Avan kirja ja loen): "Tere pärastlõunal, kallid lapsed! Pingviinid kirjutavad teile kaugelt põhjast. Teame, et olete väga ilusad ja targad lapsed. Sa tead palju, armastad lugeda, joonistada, tantsida, laulda, mängida. Ja me otsustasime teilt abi paluda. Fakt on see, et me õpime oma põhjamaal kunstikool ja meie oma kunstiline juht andis meile ülesande joonistada suvine maastik . Aga probleem on selles, et me elame maal, kus on alati lund ja me pole kunagi näinud suve, milline see on, mis värvi see on. aidake meid palun kujutada suvist maastikku.

Hüvasti. Ootame sinult kirja."

Aitame pingviine, poisid?

Peame meeles pidama, milliseid värve me suve tähistamiseks kasutame. Selles aitab meid mäng “Make a Landscape”. Siin mul on maalitud puud, taimed sisse erinev aeg aasta. Valime välja need, mis vastavad suvehooajale. (Lapsed valivad pildi ja panevad paika suvemaastiku).

Hästi tehtud, kui hästi me suvemaastikku kujutasime. Kuid see on ainult üks maastik ja pingviine on palju ja igaüks neist soovib suve. Istuge oma kohtadele (muusika mängib), sulgege silmad, meenutage suve, kuidas puhkasite. Mõelge, millised värvid annavad edasi sooja päikeselist suve. Joonista, mis sulle suvel kõige rohkem meeldib, olgu see sinu suvi sellisena, nagu sa seda näed. (Lapsed joonistavad muusika saatel)

Lapsed, vaatame teie oma loomingulised tööd. Kes tahab oma suvest rääkida?

Te kõik tegite head tööd, igaüks teist jõudis oma nägemuse suvest edasi anda ja ma arvan, et pingviinid jäävad meie joonistustega väga rahule ja saavad oma kunstilise juhi ülesande täita.

Eesmärgid:
Tutvustage lastele uus tehnoloogia joonistus – monotüüpia (toores joonistus)
Edendada laste kujutlusvõime, fantaasia ja loovuse arengut
Arendada lastes huvi ühistegevus, ühendades üksikud teosed ühiseks süžeeks
Laiendage teadmisi ja arusaamist funktsioonidest välimus liblikad

Poisid, mis aastaaeg meil praegu on ( laste vastused)
-Kas sa tahaksid leida end praegu roheliselt murult ( laste vastused)

Soovitan sul sinna minna! Mul on võlukepp, nüüd lehvitan sellega ja ütlen võlusõnad ja ime juhtub. Kuid selleks peate silmad sulgema.
Üks kaks, kolmemaagia kinni muru võta meid . (Lülin sisse linnulaulu salvestuse)

- Avage nüüd silmad. Vaata, kui imeline see on lilleniit meie ees, millised kaunid lilled sellel on!

Oh! Poisid, mulle tundub, et vihmavarju all on keegi! Ma ütlen teile nüüd ühe mõistatuse ja kui õigesti arvate, saate teada, kes see on!

Lill magas ja ärkas äkki,
Ma ei tahtnud enam magada
Ta elavnes, venitas,
Ta tõusis ja lendas.

Täpselt nii, hästi tehtud! See on muidugi liblikas!

Kasvataja: Kui ilus ta on! Vaata ja ütle, mis liblikas on?
See on õige, tal on tiivad, keha, pea, antennid, silmad ja käpad.

Mis tiivad tal on? Mis tal tiibadel on (mustrid, soomused, värviline õietolm)

Poisid! Kes veel võiks teie arvates rohelisel murul elada? Kes ärkab ja ärkab ellu kevadel? Putukad. Ja nüüd me kontrollime seda, ma küsin teilt mõistatusi ja teie proovite neid ära arvata.

Kuigi sellel on palju jalgu,
Joosta ikka ei saa.
See roomab mööda lehte,
Vaene leht närib selle kõik ära.
(Caterpillar)

Oksalt teele,
Kevad hüppab -
Roheline selg,
Läbi rohu ja rohuliblede -
Ta hüppab ka üle raja.
(Rohutirts)

Punased tiivad, mustad herned.
Kes see mu peopesal kõnnib?
(Lepatriinu)
Mitte lind, vaid tiibadega:
Lendab üle lillede
Kogub nektarit.
(Liblikas)

Koolitaja: Kas soovite, et ma ütleksin teile ühe väga huvitav muinasjutt, siis kuulake, istuge ümber muru.

Elas kord röövik. Kõik naersid ta üle, ta oli nii kole. Ühel päeval otsustas röövik end kookonisse peita, et keegi teda ei näeks. Ta istus sellesse, istus ja jäi magama. Kui ta magas, möödus talv ja saabus kauaoodatud kevad. Röövik ärkas üles ja pistis oma antennid välja, et näha, kas seal on kedagi, kes selle üle naerda oskaks. Seal polnud kedagi. Siis roomas ta oma kookonist täielikult välja.

Röövik tundis, et miski häirib teda seljas. Ta raputas ennast ja järsku... lendas. (Õpetaja imiteerib liblika lendu pulgal või nööril oleva liblikamänguasjaga). Üle tiigi lennates vaatas ta sinna nagu peeglisse ja nägi ilusat... (liblikat). Jah, tohutute heledate tiibadega liblikas.

"Kes see kaunitar on?" - ta mõtles: "Oh, see olen mina!

Ilus liblikas,
Säravas värvilises kleidis
Pööras, lendas,
Istusin väsinuna lillele...

Liblikas lendas heinamaale... ja seal oli ainult roheline muru ja palju ilusad lilled. Liblikas nuttis kibedalt, et ta oli täiesti üksi ja tal polnud üldse sõpru.

Kasvataja: Poisid, joonistame tema liblikatest sõbrad.
Kasvataja: Poisid, istuge oma laudade taha.

Täna värvime oma liblikaid väga huvitaval moel. Joonistame “toores” ja seda joonistustehnikat nimetatakse monotüüpiaks. Väga ilus nimi, Tõde?

Kõigepealt peame liblika pooleks voltima, seejärel märjaks tegema puhas vesi tiibade ühel küljel ja kuni vesi on kuivanud, kanna joonistus värvidega. Seejärel murra tiivad ettevaatlikult kokku ja vajuta kergelt peopesaga. Nüüd avage oma liblika tiivad.

Vaata, kui ilus see välja tuli!

Nüüd, poisid, asume tööle. ( Õpetaja juhib laste tähelepanu asjaolule, et tiib peab olema hästi niisutatud)

Koolitaja: Millised imelised liblikad! Nad on värvilised nagu lilled, nende tiibadel on eredad mustrid. Ma hakkan nüüd kiikuma võlukepiga, ja ka teie muutute liblikateks ja lendate natuke.

Füüsiline harjutus "Liblikas"
Meie liblikas raputas ennast,
naeratas ja venitas.
Kord - ta pesi end kastega.
Kaks – ta keerles graatsiliselt.
Kolm – ta kummardus ja istus maha.
Ja ta sõi nektarit isu täis.

(Lapsed teevad liigutusi vastavalt tekstile ) (istus maha)

Koolitaja: Nüüd on meie liblikad tõeliselt valmis. Istutame oma liblikad murule (lapsed taotlevad lilli)

Vaata, kui ilus see välja tuli! Ma arvan, et nüüd on meie liblikas väga õnnelik, et tal on nüüd nii palju liblikasõpru. Nad kõik on nii ilusad ja erinevad, et pole ühte sarnast. Nüüd hullavad nad meie lagendikul ja rõõmustavad meid. Ja mul on teie üle väga hea meel – kõik proovisite, olite aktiivne, tähelepanelik ja sõbralik. Aitäh!

Mõtleme liblikatele välja nime.

Pealkiri: Keskkooli joonistamistunni kokkuvõte koolieelse õppeasutuse rühm"Iluliblikas"
Kandideerimine: Lasteaed, Tunnimärkmed, joonistamine, Keskrühm

Ametikoht: kõrgkooliõpetaja kvalifikatsioonikategooria
Töökoht: MBDOU "Lasteaed nr 42"
Asukoht: Komi Vabariik, Sõktõvkar

Lõimitud tunni kokkuvõte aastal keskmine rühm: "Lillesuvi."

Sihtmärk:

Jätkake laste õpetamist hooajalisi muutusi märkama ja nimetama ning seoseid looma

Süstematiseerida laste teadmisi heinamaa kohta

Täpsustage ideid heinamaal kasvavate lillede kohta

Tutvustage lastele looduses käitumisreegleid

Äratada lastes huvi looduse vastu, oskust näha selle ilu.

Jätkake poke joonistamise tehnika tutvustamist

Materjalid: illustratsioonid, toonitud paber, guašš, pintslid, veetopsid, paletid.

Tunni käik:

Päike paistab, veed sädelevad,

Naerata kõiges, elu kõiges,

Puud värisevad rõõmsalt

Suplemine sinises taevas.

Lapsed, mis aastaajast see luuletus räägib? (suvest) Täna räägime ilust suvine heinamaa. Mis sa arvad, milline heinamaa suvel välja näeb? (roheline, õitsev, lõhnav, lõhnav, värviline, lõhnav, päikeseline jne)

Pange tähele, mis heinamaal kasvab? (lilled, muru) Mis lilled? (karikakrad, rukkililled, kellukesed, kõrvitsad jne) Arva mõistatusi heinamaal kasvavate lillede kohta.

Ma olen kohev pall

Ma saan puhtal väljal valgeks,

Ja tuul puhus,

Järele jääb vars. (võilill)

Aias on lokk -

Valge särk

Kuldne süda

Mis see on? (kummel)

Hei, kellad, sinine värv,

Keelega, aga helinata. (kellad)

Mäng "Mets, heinamaa, köögiviljaaed".

Lapsed seisavad ringis, käed alla. Juht jookseb nagu madu ja sõnade peale: "Mets, heinamaa, juurviljaaed, öelge, mis seal kasvab?" peatub lapse ees.

Juht nimetab mis tahes taime ja laps peab vastama, kus see kasvab.

Kasvataja: Oi, vaata, siin on mingi tee ja seda mööda roomavad sipelgad. Vaata, mida nad kaasas kannavad? (okkad, kuivad rohulibled) Lähme selle tee lähedale ja vaatame nende maja. Kas sa tead, milline maja sipelgatel on? Kui palju neist seal elab? Millised putukad veel heinamaal elavad? Arva ära mõistatused.

See lehvib ja tantsib üle lille,

Ta vehib mustrilise lehvikuga. (liblikas)

Koduperenaine

Lendas üle muru

Ajab lille pärast -

Ta jagab mett. (mesilane)

Sa ei näe seda ise

Ja saate laulu kuulda. (sääsk)

Tiivuline fashionista

Triibuline kleit,

Kuigi väikest kasvu,

Kui ta hammustab, on see halb. (herilane)

Kes on meist tagurpidi? (lennata)

Koolitaja: Putukatest on palju kasu, kuid mõnikord võite neist haiget saada. Seetõttu on vaja teada, kuidas end putukate eest kaitsta.

Katmata kehaosi on vaja määrida putukatõrjevahenditega.

Peame olema oma olemuselt ettevaatlikud ja tähelepanelikud

Kui näete herilasepesa, ärge mingil juhul puudutage seda, vastasel juhul lendavad herilased välja ja nõelavad

Kui teie lähedal lendab mesilane, proovige olla rahulik, ärge vehige kätega, liikuge teise kohta

Kui kohtate teel sipelgat, ärge solvuge teda. Kui sa teda ei tülita, siis ta sind ei hammusta.

Nüüd, lapsed, ma tahan loitsu teha: "Üks, kaks - nüüd olen haldjas. Ja ma muudan teid võlukepiga putukateks."

Putukalapsed lendavad, hüppavad, lehvivad ja teevad sääsele, mesilasele, kärbsele ja kimalasele iseloomulikke hääli.

Didaktiline mäng "Hea - halb"

Puhkasime lagendikul ja oligi aeg tagasi lasteaeda minna. Kuid enne lastele loitsimist tahab õpetaja neilt uurida, kas putukas on hea või halb.

Lapsed jõuavad järeldusele, et kui putukad kaovad, kaovad taimed, surevad loomad ja linnud: mõned ei saa eksisteerida ilma teisteta. Putukad on osa loodusest ning loodust tuleb kaitsta, armastada ja kaitsta.

"Üks, kaks kolm, neli, viis - siin me oleme, jälle lapsed."

Loominguline töö.

Ja nüüd soovitan teil joonistada meie rohelist, õitsev heinamaa. Vaata, kuidas me joonistame. Teie ees on toonitud paberilehed, kastke tokk värvi sisse, eemaldage paleti servalt üleliigne, hoidke toksi otse ja tehke väike ring. Seejärel peseme värvi maha ja paneme taskule teist värvi ning teeme samamoodi mitu mitmevärvilist ringi. Seejärel võtke õhuke pintsel ja joonistage lillevarred, lehed ja rohulibled. Asume tööle.

Meil on imeline õitsva heinamaa, asetame oma tööd lauale ja valime välja kaunima.


Nimi:
Kandideerimine: Lasteaed, tunnimärkmed kunstist, ökoloogiast, kunstitegevusest, keskrühm, suveteema

Integreeritud tund: Joonistamine “Niidu lilled”.
Ökoloogia "Vestlus putukatest".
Süžee: Üks suvepäev...

Sihtmärk:

  1. Õpetab joonisel peegeldama mitte keeruline krunt, edastades pilte ümbritsevast elust. Asetage pilt laiale ribale. Arendage värvitaju. Tugevdage akvarellis guaššvärviga maalimise oskust.
  2. Et kinnistada laste arusaamist putukatest, õpetage neid tuvastama nende põhijooned (segmenteeritud kehaehitus, kuus jalga, antennid) ja arendage teadmisi selle kohta, kuidas putukad end vaenlaste eest kaitsevad. Arendada oskust võrrelda, esile tuua levinud ja Funktsioonid putukad Kasvatada uudishimu

Materjal:

siniseks ja roheliseks toonitud paberilehed; guašš: kollane ja roheline, tampoonid, pintslid maalimiseks, salvrätikud, liblikate ja lepatriinude siluetid, ekraanid, lamedad lepatriinude ja liblikate kujutised flanelgraafi jaoks; mudelid: kuju, suurus, värv, üldised omadused; kaitsevärvi muster; putukate illustratsioonid, magnetofon, laulu “Suvi” salvestus (film “Isa pakane ja suvi”).

Tunni käik:

Mängib laulu “Suvi” salvestus filmist “Jõuluvana ja suvi” Õpetaja lastega vaibal.

Koolitaja:

  • Millest laul räägib?
  • Suve kohta.

Koolitaja:

  • Kuidas kõlab "suvi" kasahhi keeles?

Koolitaja:

  • Suvi, ilus aeg aasta. Mis kuu praegu on?
  • juuni - mausym

Koolitaja:

  • Suvel ilus! Miks?
  • Suvi on ilus, sest seal on palju rohelust, päike paistab eredalt, taevas on sinine, linnud laulavad, lilled õitsevad...

Koolitaja:

  • Oleme nüüd rühmas, lasteaias ja ma tahaks väga näha metsa, heinamaad, põldu. Joonistame päikest, rohelist heinamaad, lilli. Vaadake oma laual olevaid lehti. Mis värvi need on?
  • Sinine ja roheline.

Koolitaja:

  • Mida need värvid sulle meenutavad?
  • Sinine on taevas, roheline on muru.

(Õpetajal on väljapanekuleht, millele on joonistatud päike.)

Koolitaja:

  • Mille poolest minu leht sinu omast erineb?
  • Sul on päike.

Koolitaja:

  • Näidake oma käega õhus, millise kujuga on päike. (Lapsed näitavad õhus). Poisid, milliseid lilli võib nimetada päikesepaisteliseks?
  • Võililled

Koolitaja:

  • Miks?
  • Sest nad on ümarad ja kollased nagu päike.

Koolitaja:

  • Ümmargune, kollane ja mida veel?
  • Kohev, karvas

Koolitaja:

Võililled on kohevad, nagu mis?

  • Võililled on kohevad, nagu kohevad...

Koolitaja:

  • Täpselt nii, vaadake, kuidas ma võilille joonistan. Võtan tampooni, korjan natuke värvi ja joonistan paberile kerge puudutusega kohevad karvased võililled (õpetaja näitab, kuidas tampooniga joonistada, et võililled ellu ärkaksid, lisan omale). joonistamine. Vaata, millega ma lõpetan. (Õpetaja joonistab varre ja lehe.) Millist tehnikat kasutasin lehe joonistamisel?
  • Kastmistehnika.

(Õpetaja kutsub lapsi tööle asuma. Iseseisev töö lapsed. Muusika mängib. Individuaalne abiõpetaja).

Koolitaja:

(Pärast seda, kui lapsed on oma töö lõpetanud).

  • Poisid, teeme nüüd raiesmiku, ilus, päikeseline, otse meie rühmas. (Lapsed kannavad tööd ja laovad vaibale. Sel ajal kostab vaikne rahulik muusika. Õpetaja loeb L. Družinina luuletust “Võililled”.) Poisid, milline heinamaa meil on. See on täiesti tõeline, ilus, roheline, kuid millegipärast on see vaikne, isegi kurb. Miks? Keda võib kohata lilledel ja rohulibledel?
  • Putukad

Koolitaja:

  • Milliseid putukaid sa tead? (lapsed valivad illustratsioonid, panevad need lõuendile (kiili, mesilane, kärbes, mardikas, liblikas) ja nimetavad putukaid).

Fizminutka:

Muusika mängib

Ja nüüd on meie roheline heinamaa elavnenud. Tema kohal lendavad naljakad kiilid.

Hüppav draakon Käed küljele

Lehvitab tiibu. Kiiresti kätega vehkima

Pööra ringi, askelda, Keerutamine ja hüppamine

Ta tantsib rõõmsalt.

Siia on töökas mesilane lennanud.

Mesilane toob mesi tarusse Käed tagasi, üles

Ja ei lase tilkagi maha Lapsed jooksevad varvastel

Ta sumiseb ja proovib Suminaga

Meile väga meeldib mesi.

Aga liblikas lehvis ja lendas.

Ime keerleb, valetab, Kerge jooksmine, keerlemine,

Lapsed vaatavad kõike Käte sujuv liikumine.

Ime lendas aeda,

Ja istudes lehele, Istuge, käed külgedele, üles

See muutus punaseks nagu lill.

(Lapsed kükitavad, imiteerides lehel istuva liblika liikumist. Ekraani tagant kostab müra ja vaidlust. lepatriinu ja liblikas – nukuteater).

Koolitaja:

  • Oh, poisid, vaadake, kuulake (pannes sõrme huultele).

Lepatriinu:

  • See olen mina – kõige ilusam. See on minu päikesekleit. Punane hernes.
  • Väga huvitav! Need on lapsed, kellel võrk jookseb mulle järele ja püüab mind imetleda.

Koolitaja:

  • Oota, liblikas, lehm, pole vaja tülitseda. Te olete sugulased.

Mõlemad kangelased on üllatunud: kas me oleme sugulased?

Koolitaja:

  • Mis te arvate?
  • Sugulased. (Õpetaja näitab flanelgraafil lehmamardika ja liblika mudeleid.)

Koolitaja:

  • Miks sa nii arvad? Põhjenda oma vastust.
  • Aga liblikas ja lehmmardikas on putukad.

Koolitaja:

  • Mis on ühist kõigil putukatel? (Lapsed loetlevad ühised tunnused: segmenteeritud struktuur, 6 jalga, antennid. Eksponeeritud on ühistunnuste mudelid). Neil on nii palju ühist. Kas need on täpselt samad?
  • Ei. Ei ole sama.

Koolitaja:

  • Mille poolest need erinevad?

(Õpetaja kuvab flanelgraafile suuruse, kuju ja värvi mudelid. Lapsed näitavad mudeleid putukate lähedal, selgitades oma valikut (liblikas - suur triip, lehm - väike, sest liblikas on suurem; lehm - ümar kuju, liblikas - kolmnurk ja ovaal, lehm - punane ja must värv, liblikas - mitmevärviline.)

Koolitaja:

  • Ütle mulle, kas putukatel on vaenlasi?

Lapsed:

  • Jah, linnud

Koolitaja:

  • Kuidas saavad liblikas ja lehmmardikas oma vaenlaste eest põgeneda? (Õpetaja näitab kaitsevärvi mudelit: sees mahukas lill- liblikas). Kas liblikas on lillel näha?
  • Ei, pole märgatav.

Koolitaja:

  • Milline ta välja näeb?

Lapsed:

  • Kroonlehel, lillel endal.

Koolitaja:

  • Nii pääseb liblikas oma vaenlaste eest. Kuidas lehmamardikas end lindude eest kaitseb?
  • Mardikas on erkpunane mustade täppidega päikesekleit. Ta hoiatab linde: "Ärge sööge meid, me oleme kibedad."

Koolitaja:

  • Kuidas lepatriinu käitub, kui hoiad teda peopesas?
  • Ta pingutab jalgu ja antenne ning teeskleb surnut.

Koolitaja:

  • Näete, kuidas looduses kõik toimib. Iga elusolend peab elama. Ja liblikas ja putukas ja puu ja rohulible ja väike päike- võilill. Ja sina ja mina peame elama loodusega kooskõlas.

Jälle kõlab vaidlus.

Lepatriinu:

  • Ma tahaks nii väga murule roomata.
  • Ja ma unistan magusa võilillenektari joomisest.

Koolitaja:

  • Ärge vaidlege, ärge tülitsege. Vaata, milline õitsev heinamaa meil on. Kutsume teid siia lendama. Ja poisid kutsuvad teisi liblikaid, et teil oleks lõbusam. (Lapsed kleebivad oma joonistele soovi korral liblika või lehmamardika.)

Koolitaja:

  • Poisid, vaadake, kui säravaks ja elavaks meie heinamaa on muutunud. Keda sa heinamaal kohtasid?
  • Liblikad ja lehmamardikad.

Koolitaja:

  • Mida uut olete nende kohta õppinud? (Laste vastused.) Poisid, täna tahan teile näidata tõelisi liblikaid ja mardikaid, mille kollektsiooni teadlased on kogunud. Kollektsioon, mida te pole varem näinud. Kutsun teid teise ruumi, kus me uurime.

Kandideerimine: Lasteaed, joonistamine keskmises rühmas, tunnimärkmed kunstist, ökoloogiast, kunstitegevused, suveteema, keskrühm

Ametikoht: kõrgeima kvalifikatsioonikategooria õpetaja
Töökoht: Riiklik Ettevõte "Lasteaed "Solnyshko"
Asukoht: Petropavlovsk, Põhja-Kasahstani piirkond, Kasahstani Vabariik