Kokkuvõte haridustegevustest mittetraditsioonilise joonistamise kohta vanemas rühmas "Võlumaa - veealune kuningriik", kasutades tervist säästvaid tehnoloogiaid

Eesmärgid:

1. Õpetage lapsi joonistama ebatavaliselt „märjale linale”.

2. Arenda mitmesuunalisi, ühtseid ja sujuvaid käeliigutusi.

3. Õppige kompositsiooni edasi andma süžeejoonistusel.

4. Kasvatage kujutlusvõimet ja loovust.

Materjal: igale lapsele valge paberileht, värvid, vahtsvamm, pintslid, salvrätikud.

Eeltöö: lastele “märjale linale” joonistamise tehnika tutvustamine, A.S. muinasjutu lugemine. Puškini “Lugu kalamehest ja kalast”, vaadates selle teose illustratsioone, vaadates mereelukaid kujutavaid pilte.

Tegevuse käik:

Koolitaja: Täna, poisid, teeme meie tunnis reisi maagilisele maale - veealusesse kuningriiki! Leppigem lihtsalt kokku, et käitume vaikselt, kuna meie meri on täna rahulik ja vaikne ning kui me ei tee müra, ei käitu värvid päris normaalselt, need hägustuvad, hajuvad laiali, väljuvad teie joonise ulatusest. Värvide erakordne kergus ja otse jooniselt uute värvide loomine muudab teie töö üllatavalt huvitavaks. Tunnete end väikese võlurina ja kujutate ette haldjamaad. Kas olete arvanud, kuidas me värvime ja miks meie värvid nii ebatavaliselt käituvad?

- Joonistame "märjale linale".

– Mis see joonistus “märjal linal” on? Meenutagem koos teiega. Peamiseks tööriistaks saab täna käsn – väike vahtkummist. Niisutame oma lina sellega. Kiire liigutusega niisutatakse paberilehte (õpetaja demonstratsioon). Töö tuleb teha kiiresti, kerge liigutusega, käsi liigub vabalt. Ja seejärel kantakse värv “märjale lehele”. Pintsel ei puuduta lehte, värv vajub kaunilt, moodustades maagilisi sära. Kas te mäletate? Niisiis, kui sina ja mina tahtsime tunda maagiat, siis olgu meie tänane joonistus maagiline, hämmastav, vapustav.

– Nüüd loen teile katkendit muinasjutust ja te võite seda arvata.

Nad elasid lagunenud kaevikus, vanamees püüdis võrguga kala, vanamutt keerutas lõnga. Vanaisa oli lahke, vana naine oli rahulik ja neil oli majas rahu ja harmoonia. Ja loodus oli rahulik: sinine taevas, rahulik meri.

Kasvataja: Poisid, mis värvi teie arvates meri oli?

Lapsed: sinine.

Kasvataja: Ja selles rahulikus sinises meres elas lahke maagiline “kuldne” kala, kuid ta ei elanud üksi. Kes veel elas tema võlumaal – veealuses kuningriigis?

Lapsed: karbid, vetikad, teod, kaheksajalad, krabid, delfiinid.

Koolitaja: Poisid, millist värvi kasutame vaikse ja rahuliku mere maalimiseks?

Lapsed: sinine.

Koolitaja: Ja "kuldne" kala?

Lapsed: kollane, oranž.

Koolitaja: Kas vesi meres liigub?

Lapsed: Liigub, kui tuul puhub, sõidavad laevad.

Koolitaja: Kuidas vee liikumist joonisel edasi anda?

Lapsed: Lained merepinnal ja sügavuses - vetikad õõtsuvad, liiv kallab, kalad liiguvad.

Koolitaja: Vaata, kuidas ma merd joonistan. Kastsin lina käsnaga kiirete liigutustega vasakult paremale. Laia pintsliga tõmban lehe peale joone ja värv voolab alla. Samuti tõmbad riba ja tõstad lehe vertikaalselt, et ka värv maha tilguks.

Laske värvil veidi kuivada ja värvime õhukese pintsliga veealuse kuningriigi elanikke. Joonistame vetikaid, liivapõhja ja kõiki maagilise mereriigi elanikke. Kui soovite, võite oma joonisel kujutada muinasjutulist "kuldse" kala paleed.

Kehaline kasvatus "Öö"

Väike täht taevas kõigub tasaselt,

(käed üles tõstetud, sõrmed laiali, käed kergelt õõtsumas)

Paat õõtsub valges udus.

Selles paadis on imelised värvid.

(käed alla, veidi teineteisest eemal, keha õõtsub vasakule ja paremale)

Selles sosistavad muinasjutud ja muinasjutud.

(käed huultele, pea pöörab vasakule ja paremale)

Tuul raputab paati õrnalt,

Ta kutsub meid maagilisse kuningriiki.

(lapsed istuvad toolidel, laudadel)

Lapsed teevad tööd, õpetaja jälgib joonistamist ja aitab vajadusel kõiki.

Kui kõik poisid on joonistamise lõpetanud, pange lehed ühele suurele lauale ja saate "veealuse kuningriigi".

Kasvataja: Kui tohutu rahulik sinine meri meil on. Ja veealuse kuningriigi asukad liiguvad rahulikult vees vetikate vahel. Ja kuna meri on rahulik, vaikne ja seal on palju kuldkalakesi, on nad kõik nii säravad ja ilusad. Kui ma vaatan teie joonistusi, tunnen, et headus võidutseb sellel võlumaal.

Žanna Volovnikova
Integreeritud GCD kokkuvõte ettevalmistusrühmas “Võlumaa – veealune kuningriik” joonistamiseks

«»

Selgitav märkus

Koolieelne vanus on kõige soodsam mitte ainult kujutlusvõimelise mõtlemise, vaid ka kujutlusvõime, vaimse protsessi, mis on loomingulise tegevuse aluseks, arendamiseks.

Paljud pedagoogilised haridusprogrammid on pühendatud lastes sisendamisele soovile osaleda ümbritseva maailma muutumises ning arendada lastes võimet tajuda, tunda ja mõista elu ja kunsti ilu. uurimine: N.A. Vetlugina, V.A. Komarova, T.G. T. S. Komarova uuringud näitavad, et visuaalne tegevus aitab kaasa kognitiivsete protsesside arengule ja eriti vaimse arengule. operatsioonid: analüüs, võrdlus, süntees, üldistused.

Ebatavalised tehnikad joonistamine- need on viisid uue originaalse kunstiteose loomiseks, milles Kõik: värv, joon ja süžee. See on lastele tohutu võimalus mõelda, proovida, otsida, katsetada ja mis kõige tähtsam, end väljendada. Kahtlemata on selliste tehnikate eeliseks nende kasutamise mitmekülgsus. Tehnoloogia nende rakendamiseks huvitav ja see on kättesaadav nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Loominguliste võimete arendamiseks töö korraldamisel on oluline pöörata tähelepanu sotsiaal-emotsionaalsele arengule. Oluline on julgustada lapsi näitama üles iseseisvust ja loovust kujutavas kunstis.

Seetõttu on ebatraditsioonilised meetodid lastele väga atraktiivsed, kuna need avavad suurepärased võimalused oma fantaasiate, soovide ja üldiselt eneseväljenduse väljendamiseks.

Paljude aastate praktika on näidanud, et ebatraditsiooniliste tehnikate kasutamine aitab hästi kaasa eelkooliealiste laste süžeejooniste õigele koostamisele.

Integreeritud kokkuvõte suunata õppetegevust edasi joonistamine ettevalmistusrühmas MADOU lasteaed 46

« Maagiline riik – veealune kuningriik»

Tehnika: joonistamine"märjal linal"

Teema: « Maagiline riik – veealune kuningriik»

Keeruline temaatiline osa planeerimine: .

Programmi ülesanded:

Õpetage lapsi värvida ebatavalisel viisil "niiskes" leht.

Õppige kompositsiooni edasi andma süžeejoonistusel.

Arendada mitmesuunalisi, pidevaid, sujuvaid käeliigutusi, visuaalset kontrolli nende üle, kujutlusvõimet, fantaasiat.

Sisestage lastesse soov tulemusi saavutada.

Materjal: Valge paksu paberi leht, akvarellvärvid, vahtkäsn, pintslid (nr. 6 ja nr. 3, salvrätikud igale lapsele, muusikasaade (merekohin, lõõgastusmuusika, pildid, illustratsioonid kaladest.

Integratsioon hariv piirkondades: "Kunstiline loovus", "Tunnetus", "Suhtlemine", "Töö", "Muusika", "Ilukirjanduse lugemine", "Füüsiline kultuur", "Tervis", "Sotsialiseerumine"

Metoodilised tehnikad:

Õpetaja demonstratsioon ja selgitus.

Mängusituatsioon, kasutades kirjanduslikke sõnu.

Laste töö jälgimine.

Töö analüüs õpetaja ja laste poolt.

Eeltöö:

A. S. Puškini muinasjutu lugemine "Lugu kalamehest ja kalast"; läbivaatus illustratsioonid sellele tööle; mereelu kujutavate piltide ja fotode vaatamine.

GCD liikumine

1. Organisatsioonimoment - tervitus, töömeeleolu

2. Sissejuhatav osa.

(üllatushetk) Keegi viskas mind aknale, vaata – kiri!

Võib-olla on see päikesekiir, mis mu nägu kõditab?

Võib-olla oli see varblane, kes lendas mööda ja pillas ta maha?

Äkki meelitas kass kirja nagu hiir aknale?

Õpetaja ( "P.") Kas soovite teada, kellelt see kiri pärit on? Seejärel peame proovima osadest terviku kokku panna (lapsed koguvad väljalõigatud pilte). Kes kirja saatis? (Kala). Nad kutsuvad meid rännakule üle merepõhja.

Kuna see on teekond maagiline, siis meie värvid ei käitu päris normaalselt, need hägustuvad ja sulanduvad üksteisega sujuvalt. Värvide erakordne kergus, uute värvide saamine otse jooniselt muudab meie töö hämmastavaks huvitav. A värvida me oleme tehnoloogias "märjal linal"

3. Põhiosa

"P." Oleme seda tehnikat kasutades juba mitu korda tööd teinud, soovitan teil meeles pidada, mis on selle saladus joonistamine(Põhiline töövahend selles tehnikas on käsn. Teeme sellega oma lina märjaks, liigutused on kiired, käsi liigub vabalt. Ja siis kantakse märjale linale värv).

Selle tehnika puhul puudutab pintsel kergelt lehte, värv vajub kaunilt, moodustades maagilised särad.

Kas sa tahad tunda võlurid? Kuna sina ja mina reisime ringi veealuse kuningriigi maagiline maa? (Me tahame).

Niisiis, kui sina ja mina tahtsime tunda maagia, siis peame ütlema võlusõnad kes teeb meie oma maagiline ja vapustav joonistamine.

PHYSMINUTE: Taevatäht õõtsub tasakesi (käed tõstetud pea kohale, sõrmed laiali, käed õõtsumas).

Valges udus õõtsub paat ja selles paadis on imelised värvid (käed on alla lastud, veidi külgedele laiali, keha kõigub vasakule-paremale).

Selles sosistavad muinasjutud ja muinasjutud (käed huultele, pea pöörab vasakule ja paremale)

Tuul raputab paati õrnalt, maagilisse kuningriiki ta kutsub meid(lapsed istuvad toolidel, laudadel)

"P." Ja nüüd ma loen teile katkendit muinasjutust ja te arvate seda.

"Üks vanamees elas koos oma vana naisega väga sinise mere ääres"

See on muinasjutt sellest... (Kalurile ja kalale). See on õige, kuulake edasi: “Elasid lagunenud kaevikus, vanamees püüdis võrguga kala, vanamutt keerutas lõnga.

Vanaisa oli lahke ja vana naine rahulik ning nende majas valitses rahu ja harmoonia ning loodus oli rahulik: sinine taevas, rahulik meri ja selles vaikses meres elas omamoodi maagiline"kuldne kala", kuid ta ei elanud üksi. Kelle sees teie arvates veel elas maagiline maa – veealune kuningriik(muud kalad, karbid ja teised)

"P."Õige. Ütle mulle, milliseid värve me kasutame oma värvi kujutamiseks maagiline meri(sinine, helesinine). Aga kuldkala? (oranž, kollane)

Vaata mind merd joonistada.

Panin lina svammiga märjaks kiirete liigutustega, vasakult paremale. Pintseldan kogu lehe üle nii, et pintsel on peal. Proovi seda kohe.

Nüüd võtan õhukese pintsli ja värvin liivase põhja, vetikate ja "kuldkala", saate isegi joonistage võlupalee kus ta elab.

4. Laste iseseisev tegevus muusikalise saate saatel - merekohin, vaikne rahulik meloodia - lõõgastus. (õpetaja abistab lapsi vastavalt vajadusele).

5. Töö analüüs, kokkuvõte.

"P." Vaata, milline tohutu sinine rahulik meri see osutus. Ja elanikud kuningriigid rahulikult liikuda vees rohevetikate vahel. Ja kuna meri on rahulik ja vaikne, on kuldkalakesi rohkem, nad on kõik nii säravad ja ilusad! On aeg tagasi pöörduda maagiline veealune kuningriik, aga meie oma "kuldkala" jääb meie juurde ja "asustada" joonistuste näitusel. (Kõik tööd on sisse pandud "Loovuse nurk")

"P." Kus me täna olnud oleme?

Mis tehnikas on meie joonised tehtud?

Kuidas see joonistamistehnika on huvitav?

Kavandatavas märkmeid otsesed õppetegevused põhinevad materjalil kompleksse teema teemal planeerimine: "Jõgede, merede, ookeanide, akvaariumide kalad" ja selle eesmärk on kinnistada laste teadmisi selles haridusvaldkonnas, kasutades ebatraditsioonilisi tehnikaid joonistamine.

Sellise töö käigus, kui käeliigutusi treenitakse, paraneb laste kõne seisund. Kõne psühhofüsioloogilise baasi kujunemist soodustab ka laste ja õpetaja ühistegevus. See on ebatraditsiooniline tehnika joonistamine luua kerguse, avatuse, pingevaba õhkkond, edendada laste algatusvõime ja iseseisvuse arengut ning kujundada tegevustesse emotsionaalselt positiivset suhtumist. Visuaalse tegevuse tulemus ei saa olla hea ega halb; iga lapse töö on individuaalne ja kordumatu. Luues igale lapsele edusituatsiooni, korrigeerime tema emotsionaalset ja tahtelist sfääri, millel on positiivne mõju ka kõne arengu dünaamikale. Lisaks aitavad ühised tegevused ja kirg ühise asja vastu läbi inimestevahelise suhtluse kaasa lapse kõne arengule. Klassis joonistamine Ebatraditsioonilisi võtteid kasutades lahendame ka spetsiifilisi kõnearengu probleeme, nagu artikulatsioonimotoorika arendamine ja õige kõnehingamine.

IN märkmeid Otsesed õppetegevused hõlmasid didaktilisi mänge, harjutusi ja mõistatusi.

See kogemus ebatraditsiooniliste tehnikate kasutamisel joonistamine See on universaalne ja seda saavad kasutada mitte ainult õpetajad organiseeritud õppetegevuses, vaid ka vanemad, et arendada lapse loomingulist potentsiaali.

Bibliograafia

1. Grigorjeva G. G. Koolieeliku arendamine visuaalsetes tegevustes. - M., 2000.

2. Komarova T. S. Laste tehnoloogia õpetamine joonistamine. - M., 1994.

3. Komarova T. S. Lapsed loovuse maailmas. - M., 1995.

4. Lykova I. A. Visuaalsed tegevused lastes aed: planeerimine, klassi märkmed, juhised. – M.: "KARAPUZ-DIDAKTIKA", 2007.

5http://www.sait

6. http://olqahohkova.narod2.ru

7. http://old.pfc-cska.com

8. http://doshvozrast.ru

Joonistustund vanemale eelkooli rühmale.

Teema: "Maagiline riik - veealune kuningriik".

Programmi sisu:õpetage lapsi ebatavaliselt "märjale" lehele joonistama. Arendage mitmesuunalisi, ühtseid, sujuvaid käeliigutusi, visuaalset kontrolli nende üle. Õppige kompositsiooni edasi andma süžeejoonisel. Edendada kujutlusvõimet ja loovust.

Materjal: valge paberileht, akvarellvärvid, vahtsvamm, pintslid (N6, N3), igale lapsele salvrätikud.

Metoodilised tehnikad:õpetaja ettenäitamine ja selgitus, küsimused lastele, mängusituatsioon, muusikaline saade, joonistusvõtete meeldetuletus, laste töö jälgimine, individuaalsed selgitused, töö analüüs õpetaja ja laste poolt.

Eeltöö:lastele "märjale" lehel joonistamise tehnika tutvustamine, A.S. Puškini muinasjutu "Muinasjutt kalamehest ja kalast" lugemine, selle töö illustratsioonide vaatamine, mereelukaid kujutavate piltide ja fotode vaatamine.

Tunni käik:

Täna, poisid, meie joonistamistunnis ei käitu värvid päris normaalselt, need hägustuvad, levivad ja väljuvad teie joonise ulatusest. Värvide erakordne kergus, otse jooniselt uute värvide saamine muudab teie töö üllatavalt huvitavaks. Tunnete end väikese võlurina ja kujutate ette haldjamaad. Kas olete arvanud, kuidas me värvime ja miks meie värvid nii ebatavaliselt käituvad?

Joonistame "märjale" lehele.

Aga mis on “märjale” lehele joonistamine? Meenutagem koos teiega. Peamiseks tööriistaks saab täna käsn – väike vahtkummist. Niisutame oma lina sellega. Kiire liigutusega niisutatakse paberilehte (õpetaja demonstratsioon). Töö tuleb teha kiiresti, kerge liigutusega, käsi liigub vabalt. Ja seejärel kantakse “märjale” lehele värv. Pintsel ei puuduta lehte, värv vajub kaunilt, moodustades maagilisi sära. Kas te mäletate? Niisiis, kui sina ja mina tahtsime tunda maagiat, siis olgu meie tänane joonistus maagiline, hämmastav, vapustav.

Ja nüüd loen teile katkendit muinasjutust ja te võite seda arvata.

"Seal elas üks vana mees oma vana naisega

väga sinise mere ääres:".

See on A. S. Puškini muinasjutt "Kalamehest ja kalast".

Nad elasid lagunenud kaevikus, vanamees püüdis võrguga kala, vana naine ketras lõnga. Vanaisa oli lahke, vana naine oli rahulik ja neil oli majas rahu ja harmoonia. Ja loodus oli rahulik: sinine taevas, rahulik meri.

Poisid, mis värvi teie arvates meri oli?

Sinine.

Ja selles rahulikus sinises meres elas lahke maagiline "kuldne" kala. aga ta ei elanud üksi. kes veel elas tema võlumaal – veealuses kuningriigis?

Karbid, vetikad, teod, kaheksajalad, krabid, delfiinid.

Poisid, millist värvi kasutame vaikse rahuliku mere maalimiseks?

Sinine.

Aga kuldkala?

Kollane, oranž.

Kas vesi meres liigub?

Liigub kui tuul puhub, laevad sõidavad.

Kuidas vee liikumist joonisel edasi anda?

Mere pinnal on lained ja sügavuses õõtsuvad vetikad, kallab liiva, kalad liiguvad.

Vaata, kuidas ma merd joonistan. Kastsin lina käsnaga kiirete liigutustega vasakult paremale. Laia pintsliga tõmban lehe peale joone ja värv läheb alla jne. Ja tõmbad riba ja tõstad lehe vertikaalselt, et ka värv maha tilguks. Laske värvil veidi kuivada ja värvime õhukese pintsliga veealuse kuningriigi asukaid. Joonistame vetikaid, liivapõhja ja kõiki maagilise mereriigi elanikke. Soovi korral võid joonisel kujutada ka muinasjutulist “kuldse” kala paleed.

Lapsed teevad tööd, õpetaja jälgib joonistamist ja kui lastel on raskusi, viib läbi individuaalse demonstratsiooni.

Töö analüüs.

Kui kõik poisid on joonistamise lõpetanud, pange lehed ühele suurele lauale, et luua "veealune kuningriik".

Kui tohutu rahulik sinine meri meil on. Ja veealuse kuningriigi asukad liiguvad rahulikult vees rohevetikate vahel. Ja kuna meri on rahulik, vaikne ja seal on palju kuldkalakesi, on nad kõik nii säravad ja ilusad. Kui ma vaatan teie joonistusi, tunnen, et headus on sellel võlumaal võidukas.

Ja vanal naisel ja vanal mehel on rahu ja harmoonia. Vanamees püüab ka oma kala ja vanamutt keerutab lõnga. Ja kõik alles algab ja kogu lugu on alles ees.


tehnika: joonistamine "märjal linal".

Sihtmärk:

    Oskuste kujundaminejoonistage ebatavaliselt "märjale" lehele;

    Käe mitmesuunaliste, pidevate, sujuvate liigutuste arendamine, nende visuaalne kontroll, kujutlusvõime, fantaasia;

    Sisendada lastes soovi tulemusi saavutada.

Materjal:

Valge paksu paberi leht, akvarellvärvid, vahtkäsn, pintslid(nr 6 ja nr 3) , salvrätikud igale lapsele.

Metoodilised tehnikad:

    Õpetaja demonstratsioon ja selgitus.

    Mängusituatsioon, kasutades kirjanduslikke sõnu.

    Laste töö jälgimine.

    Töö analüüs õpetaja ja laste poolt.

Eeltöö:

A. S. Puškini muinasjutu “Lugu kalamehest ja kalast” lugemine; selle töö illustratsioonide vaatamine; mereelu kujutavate piltide ja fotode vaatamine.

Tunni edenemine

IN. Täna, poisid, meie joonistamistunnis ei käitu värvid päris normaalselt, need hägustuvad, väljuvad teie joonise ulatusest. Värvide erakordne kergus, otse jooniselt uute värvide saamine muudab teie töö üllatavalt huvitavaks. Ja joonistame “märjale” lehele. Ja mis see on, ma ütlen teile ja näitan teile nüüd. Peamine tööriist on täna käsn. Niisutame oma lina sellega. Tee lina kiirete liigutustega märjaks(õpetaja demonstratsioon) , käsi liigub vabalt. Ja seejärel kantakse värv "märjale" lehele. Pintsel puudutab kergelt lehte, värv vajub kaunilt, moodustades maagilisi sära.

IN. Poisid, kas soovite tunda end võluritena?

(laste vastused)

IN. Niisiis, kui sina ja mina tahame tunda maagiat, siis peame ütlema võlusõnad, mis muudavad meie joonistuse maagiliseks, hämmastavaks ja vapustavaks.

Kehalise kasvatuse hetk

Väike täht taevas kõigub tasaselt

(käed üles tõstetud, sõrmed laiali, käed kergelt õõtsumas)

Paat õõtsub valges udus,

Selles paadis on imelised värvid

(käed alla, veidi teineteisest eemal, keha õõtsub vasakule ja paremale)

Selles sosistavad muinasjutud ja muinasjutud

(käed huultele, pea pöörab vasakule ja paremale)

Tuul raputab paati õrnalt

Ta kutsub meid maagilisse kuningriiki

(lapsed istuvad toolidel, laudadel)

IN. Ja nüüd loen teile katkendit muinasjutust ja te võite seda arvata.

"Seal elas üks vana mees oma vana naisega väga sinise mere ääres"

D. See on muinasjutt(laste vastused)

IN. Täpselt nii, kuulake edasi:

Nad elasid lagunenud kaevikus, vanamees püüdis võrguga kala ja vanamutt keerutas lõnga. Vanaisa oli lahke ja vana naine oli rahulik ning neil oli majas rahu ja harmoonia. Ja loodus oli rahulik: sinine taevas, rahulik meri. Ja selles rahulikus meres elas lahke maagiline “kuldkala”. Kuid ta ei elanud üksi.

Mis te arvate, kes veel elas tema võlumaal – veealuses kuningriigis?

(laste vastused)

IN. Hästi tehtud! Poisid, millist värvi kasutame vaikse ja rahuliku mere maalimiseks?

D. sinine, sinine -(laste vastused)

IN. Aga "kuldkala"?

D. oranž, kollane -(laste vastused)

IN. Vaata, kuidas ma merd joonistan. Panin lina svammiga märjaks kiirete liigutustega, vasakult paremale. Pintsliga, ülalt, pühin üle kogu lehe. Proovi seda!

Ja õhukese pintsli abil värvime liivapõhja, vetikad ja võib-olla joonistab keegi teist "kuldkala" või selle muinasjutulise palee.

(lapsed teevad tööd, õpetaja jälgib joonistamist ja kui lastel on raskusi, viib läbi individuaalse demonstratsiooni)

Töö analüüs

(kui kõik poisid on joonistamise lõpetanud, pange lehed ühele suurele lauale, saate "veealuse kuningriigi")

IN. Poisid, vaadake, milline tohutu vaikne sinine meri meil on. Ja kuningriigi asukad liiguvad rahulikult vees rohevetikate vahel. Ja kuna meri on rahulik ja vaikne, seal on palju kuldkalu, nad on kõik nii säravad ja ilusad. Kui ma vaatan teie joonistusi, tunnen, et sellel võlumaal võidutseb ainult headus.

(aeg 25 minutit)

Joonistamise tunni ettevalmistusrühma kokkuvõte

Tehnika: joonistamine "märjale lehele"
Teema: “Võluriik – veealune kuningriik”
Tarkvara ülesanded:
Õpetage lapsi joonistama ebatavaliselt "märjale" lehele.
Õppige kompositsiooni edasi andma süžeejoonistusel.
Arendada mitmesuunalisi, pidevaid, sujuvaid käeliigutusi, visuaalset kontrolli nende üle, kujutlusvõimet, fantaasiat.
Sisestage lastesse soov tulemusi saavutada.
Materjal:
Valge paksu paberileht, akvarellvärvid, pintslid (nr 6 ja nr 3), salvrätikud igale lapsele.
Metoodilised tehnikad:
Õpetaja demonstratsioon ja selgitus.
Mängusituatsioon, kasutades kirjanduslikke sõnu.
Laste töö jälgimine.
Töö analüüs õpetaja ja laste poolt.
Eeltöö:
A. S. Puškini muinasjutu “Lugu kalamehest ja kalast” lugemine; selle töö illustratsioonide vaatamine; mereelu kujutavate piltide ja fotode vaatamine.
Tunni edenemine
K. Täna, poisid, meie joonistamistunnis ei käitu värvid päris normaalselt, need hägunevad ja väljuvad teie joonise ulatusest. Värvide erakordne kergus, otse jooniselt uute värvide saamine muudab teie töö üllatavalt huvitavaks. Ja joonistame “märjale” lehele.
Aga kuidas?
K. Ma räägin teile ja näitan teile, mis see praegu on.
Peamiseks tööriistaks on täna käsn. Niisutame oma lina sellega. Lina niisutatakse kiirete liigutustega (õpetaja demonstratsioon), käsi liigub vabalt. Ja seejärel kantakse värv "märjale" lehele. Pintsel puudutab kergelt lehte, värv vajub kaunilt, moodustades maagilisi sära.
K. Poisid, kas soovite tunda end võluritena?
D. (laste vastused)
K. Niisiis, kui sina ja mina tahame tunda maagiat, siis peame ütlema võlusõnad, mis muudavad meie joonistuse maagiliseks, hämmastavaks ja vapustavaks.
Kehalise kasvatuse hetk
Väike täht taevas kõigub tasaselt
(käed üles tõstetud, sõrmed laiali, käed kergelt õõtsumas)
Paat õõtsub valges udus,
Selles paadis on imelised värvid
(käed alla, veidi teineteisest eemal, keha õõtsub vasakule ja paremale)
Selles sosistavad muinasjutud ja muinasjutud
(käed huultele, pea pöörab vasakule ja paremale)
Tuul raputab paati õrnalt
Ta kutsub meid maagilisse kuningriiki
(lapsed istuvad toolidel, laudadel)
B. Nüüd loen teile katkendit muinasjutust ja te võite seda arvata.
"Seal elas üks vana mees oma vana naisega väga sinise mere ääres"
D. See on muinasjutt (laste vastused)
V. Õige, kuula edasi:
Nad elasid lagunenud kaevikus, vanamees püüdis võrguga kala ja vanamutt keerutas lõnga. Vanaisa oli lahke ja vana naine oli rahulik ning neil oli majas rahu ja harmoonia. Ja loodus oli rahulik: sinine taevas, rahulik meri. Ja selles rahulikus meres elas lahke maagiline “kuldkala”. Kuid ta ei elanud üksi.
Mis te arvate, kes veel elas tema võlumaal – veealuses kuningriigis?
D. (laste vastused)
V. Hästi tehtud! Poisid, millist värvi kasutame vaikse ja rahuliku mere maalimiseks?
D. sinine, sinine – (laste vastused)
K. Ja "kuldkalake"?
D. oranž, kollane – (laste vastused)
K. Vaata, kuidas ma merd joonistan. Panin lina svammiga märjaks kiirete liigutustega, vasakult paremale. Pintsliga, ülalt, pühin üle kogu lehe. Proovi seda!
Ja õhukese pintsli abil värvime liivapõhja, vetikad ja võib-olla joonistab keegi teist "kuldkala" või selle muinasjutulise palee.
(lapsed teevad tööd, õpetaja jälgib joonistamist ja kui lastel on raskusi, viib läbi individuaalse demonstratsiooni)
Töö analüüs
(Kui kõik poisid on joonistamise lõpetanud, pange lehed ühele suurele lauale, saate "veealuse kuningriigi")
K. Poisid, vaadake, milline tohutu vaikne sinine meri meil on. Ja kuningriigi asukad liiguvad rahulikult vees rohevetikate vahel. Ja kuna meri on rahulik ja vaikne, seal on palju kuldkalu, nad on kõik nii säravad ja ilusad. Teie joonistusi vaadates tunnen, et sellel võlumaal võidutseb ainult headus.
(aeg 25 minutit)

Rubriik 2 Rubriik 3 Rubriik 415