Vallavalitsuse administratiivne koolieelne õppeasutus

Varajase Arengu Keskuse lasteaed nr 43

Paberaplikatsiooni valmistamise tunniplaani koostamine

"Zimushka - talv"

Koolitaja:

Ryndja Olga Petrovna

Kaliningrad

2017

Tunni teema: "Zimushka - talv."

1. Tunni eesmärk: Arenda talvemaastiku loomise oskust väljalõigatud aplikatsioonitehnikas.

2. Ülesanded:

1. Laiendage laste arusaamist talvest, talve märkidest;

2. Jätkata lastele valmis paberist kujundite alusele liimimise õpetamist, arendada lumehelbete valmistamise oskust väljalõigatud aplikatsioonitehnikas;

3. Arendada peenmotoorikat, täpsust, tähelepanu, kujutlusvõimet, loovust;

4. Arendada oskust vastata küsimustele, soodustada laste kõne aktiveerumist;

5. Kasvatage armastust talvehooaja, looduse, ilu vastu.

3. Tunni tüüp: keeruline.

4. Tunni vorm: eesmine, rühm, individuaalne.

5. Kestus: 20 minutit.

6. Osalejad: keskmise rühma lapsed.

7. Õpilaste vanus: 4-5 aastat.

8. Seadmed ja materjalid: CD- pleier P.I. Tšaikovski meloodia “Aastaajad” “Jaanuar”, valmisosad aplikatsiooni jaoks (puud), valge paberileht lume jaoks, alus tumedat värvi aplikatsiooni jaoks, liimipulk (eest). iga laps), näidisaplikatsioon, I. Šiškini maali “Talv” reproduktsioonid, talviseid loodusnähtusi kujutavad illustratsioonid, magnettahvel.

9. Esialgne ettevalmistus: talviseid maastikke kujutavate illustratsioonide vaatamine, luulega tutvumine, vanasõnad, mõistatused talve kohta, Hans Christian Anderseni muinasjutu “Lumekuninganna” lugemine, kõndides lumest erinevate kujundite voolimine, lumehelbete vaatlemine ja uurimine, osade ettevalmistamine aplikatsiooniks.

10. Lastega töötamise meetodid ja tehnikad:

Verbaalne (lugu, küsimused,vestlus, selgitus); visuaalne (I. Šiškini maali “Talv” reproduktsiooni demonstratsioon, talviseid loodusnähtusi kujutavad illustratsioonid),paranduslik (kehaline harjutus, sõrmede võimlemine),mängimine (mõistatused talve kohta, talviste loodusnähtuste kohta).

11. Tunni struktuur:

Põhiosa (motivatsiooni- ja orientatsioonietapp)

Talveteemaliste mõistatuste koostamine, talvest rääkimine, talviste loodusnähtuste mõistatuste tegemine, kehalise kasvatuse tund “Ehitame lumepalli”, I. Šiškini maali “Talv” reproduktsiooni vaatamine, pildist rääkimine, näpuvõimlemine “Lumepallid” , teostades äralõigatud aplikatsiooni

16 min.

Tunni lõpp (peegeldav-hinnav etapp)

Lastetööde näitus, laste ümberlülitamine teisele tegevusele

3 min.

12. Tunni käik:

1. Organisatsioonimoment.

(Õpetaja ja lapsed kogunevad vaibal ringi.)

Minut aega “Rõõmuringi” päeva sisenemiseks.

Kasvataja: Tere hommikust, lapsed! Täna hommikul lumine ja külm ilm! Ma ei tahtnud oma soojast ja hubasest kodust lahkuda. Aga ma tõesti tahtsin sinuga kohtuda ja mul on selle üle väga hea meel!

Hoidkem käest kinni ja tervitame üksteist:

Tere hommikust, head valgust!

Heade sõnade ja tervitustega!

Lapsed: (Korrake tervitussõnu.)

2. Motivatsiooni- ja orienteerumisetapp.

Koolitaja: Poisid, arvake ära mõistatused:

Puuderdatud teed

Kaunistasin aknad.

Andis lastele rõõmu

Ja läksin kelguga sõitma.

Lapsed: Talv!

Koolitaja: Hästi tehtud! Järgmine mõistatus:

Lumi põldudel, jää vetel,

Tuisk kõnnib.

Millal see juhtub?

Lapsed: Talvel!

Koolitaja: Kõik on õige! Kellele teist see aastaaeg meeldib ja miks?

Lapsed: Saate ehitada lumememme, sõita kelguga, uisutada, mängida lumepalle.

Koolitaja: Talv on suurepärane aastaaeg. Looduses on sellega seotud palju nähtusi. Arvake ära, millistest talvistest loodusnähtustest ma teile räägin.(Iga kord, kui mõistatatakse mõni mõistatus, lisab õpetaja tahvlile vastust kujutava illustratsiooni.)

Taevast - täht,

Asetage vesi oma peopesale.(Lumi.)

Lapsed istusid astangule

Ja nad kasvavad alla ja alla.(Jääpurikad.)

Läbipaistev nagu klaas

Ärge pange seda aknasse.(Jää.)

Mitte lund ega jää,

Ja hõbedaga eemaldab ta kõik puud.(Härmatis.)

Koolitaja: Hästi tehtud! Oleme kõik mõistatused lahendanud, nüüd puhkame:

Kehalise kasvatuse minut "Ehitame lumepalli"

Läksime õue(Marssib)

Seal on lund! (Käed üles ja külgedele)

Siin võtame labidad,(Nad töötavad labidatega)

Ja lükkame kogu lume maha.(Nad töötavad labidatega)

Lööme teed(jalgade trampimine)

Päris lävepakuni,(jalgade trampimine)

Teeme ümmargused lumepallid(Nad teevad lumepalle)

Ja tohutud tükid(Näita suurt tükki)

Ehitame lumemaja(Marssib)

Elame selles koos.(Plaksutama)

Kasvataja: Kas olete puhanud?

Lapsed: Jah!

Kasvataja: Poisid, vaadakekuidas kunstnik I. Šiškin talve nägi ja kujutas(näitab I. Šiškini maali “Talv” reproduktsiooni) .

Mis on pildil näidatud?

Lapsed: ümberringi talv, mets, lumi.

Koolitaja: Mida saate lume kohta öelda? Milline ta on?

Lapsed: valge, hõbedane, külm, kohev.

Kasvataja: Kas anda lumele õrn nimi?

Lapsed: lumepall.

Kasvataja: Vaata, kuidas lumi kattis kogu maa ja puud, kuidas see päikese käes kaunilt sädeleb ja särab. Proovime kujutada lumega kaetud metsa. Palun võtke istet.

Enne kui alustame, sirutame sõrmi.

Sõrmevõimlemine “Lumepallid”.

Võtame natuke lund,

Teeme peopesadesse lumepalle.

Nad viskasid need kokku -

Meie käed läksid soojaks.

Ja nüüd on aeg luua -

“Skulptuurid” lumega kaetud metsa.

Kasvataja: Kõigepealt liimime teie ees lebavatele paberilehtedele puid, mis kujutavad metsa.

Lapsed:(Täitke ülesanne.)

Kasvataja: Selline imeline mets meil on, aga lund pole veel maha sadanud. Ja siis hakkab lund sadama. Lumehelbeid valmistame aga ebatavalisel viisil: valgest paberist, rebides selle kätega maha.

(Õpetaja näitab, kuidas paberit rebides teha aplikatsiooniosi.)

Koolitaja: Nüüd peame mõtlema, kuidas saadud "helbed" meie maastikule kleepida. Mõelge, kuidas seda teha nii, et see tuleks ilusti välja nagu tõeline kunstnik.

Lapsed: Kui lumi sajab, langeb see puuokstele ja keerleb õhus.

Kasvataja: Siis liimi sina ka oma “helbed” puuokstele, jõulupuu külge. Ja võib-olla keerlevad õhus mõned lumehelbed?

(Selgitamise edenedes näitab õpetaja osade liimimise tehnikaid.)

Kasvataja: Huvitav, millise talvemetsa sa saad?

(Lapsed täidavad ülesande P.I. Tšaikovski “Aastaajad” “Jaanuar” muusikalise saatel.)

3. Reflektiiv-hinnav etapp.

Koolitaja: Poisid, nüüd korraldame näituse, asetame teie tööd tahvlile.

(Lapsed kannavad oma tööd ja riputavad selle tahvlile.) (Lisa 1)

Kasvataja: Milliseid ilusaid pilte talvisest metsast saime, milline pilt teile kõige rohkem meeldis?

Lapsed: Siin on ilus lumi.

Lapsed: Ja sellel on huvitavad puud.

Lapsed: Ja kõige korralikum töö on see.

Koolitaja: Millist aplikatsiooni või mis "talvist" joonistust soovite joonistada?

13. Kirjandus:

1. Amokov A.B. Aplikatsioonikunst. Raamat Klasside jaoks, kus osalevad nooremad ja keskealised lapsed. M., 2002.

2. Komarova T.S. Kujutava kunsti tunnid lasteaias. M., 1991

3. Malik O.A. Rakendustunnid: koolieelikute iseseisvuse arendamine. – M.: TC Sfera, 2010. – 96 lk.

4. Novikova I.V. Töötamine ebatraditsiooniliste materjalidega lasteaias. – Jaroslavl: Arenguakadeemia LLC, 2012. – 112 lk.

5. Svetlova I. Peenmotoorika ja käe koordinatsiooni arendamine. "Eksmo", M., 2005.

Lisa 1

Taotlus teemal: Talv lasteaiale. Ettevalmistav rühm

Mahuline talvine aplikatsioon “Kohtumine talvises metsas” Meistriklass samm-sammult fotodega.

Üks päev talvel metsas
Jänes kohtus rebasega
Väga kaval õde.
- Jänku, jänku sõber!
Istu minuga tund aega. -
- Ma ei saa hetkekski -
Ma jooksen siilile külla.
Ta kohtus minuga eile
Ta kutsus mind pilvikuid sööma.


Autor: Mokrozub Roma, Peterburi Krasnoselski linnaosa GBDOU lasteaia nr 73 õpilane
Juhataja: Maley Galina Alekseevna, Peterburi Krasnoselski rajooni GBDOU lasteaia nr 73 õpetaja

Kirjeldus: Meistriklass on mõeldud eelkooli rühma lastele, kasvatajatele, hoolivatele vanematele.
Eesmärk: kolmemõõtmelise aplikatsioonitehnikas maal võib olla sisekujunduseks või talvenäituse tööks.
Sihtmärk: maali tegemine laste loomingu talvisele näitusele.
Ülesanded:
- õppida akordionina kokkuvolditud värvilisest paberist looma kujutist jõulupuust ja loomadest;
- arendada käte peenmotoorikat, värvi-, rütmi- ja kujutaju;

Tugevdada kääridega töötamise oskusi ja oskusi,
- arendada lapse kujutlusvõimet, ruumitaju ja loomingulisi võimeid;
- paranevad kompositsioonioskused;
- kasvatada sihikindlust, kannatlikkust, täpsust töös, oskust alustada tööd;
Materjalid:
- värviline paber roheline, valge, must, punane, oranž;
- sinise papi leht A3 formaadis;
- käärid, PVA liim, valge guašš, hambahari;
- plastist silmad,
- raam.

Edusammud:

Jõulupuu tegemiseks lõigake välja vajalik arv kolmnurki (olenevalt sellest, kui kõrget kuuske vajate). Meil oli vaja 55 tükki.
Voldime kõik kolmnurgad nagu akordion.
Me painutame saadud akordioni pooleks ja liimime keskosa. Saadud lehed on meie jõulupuu "okkad".



Saadud lehtedest moodustame jõulupuu, alustades liimimist ülevalt ja järk-järgult, ridade kaupa, laiendades jõulupuu alla.


Jänku tegemiseks on vaja valgeid triipe ja kolmnurki.


Voldime kõik toorikud nagu akordion. /Paber tundub ainult õnnetu langevast valgusest roosa/.


Rullime akordionid kokku ja liimime kokku, nagu fotol näidatud. Liimige jänku pea ja saba pooled kokku, moodustades ringi. Kõrvade ja käppade valmistamise protsess käib samamoodi nagu kuuselehtede puhul.


Liimime saadud osad kokku, moodustades jänku kujutise. Liimige plastikust silmad.


Kukeseen valmib sarnaselt.


Lõikasime lindude jaoks välja toorikud. Teeme tiiva ja saba kokku juba tuttaval viisil - akordioniga.


Osad kokku liimides moodustame linnukese.
Meil on vaja kolme sellist pulli.


Liimige meie jõulupuu sinisele papile. Meie jõulupuu kaeti lumega valge guaššvärviga, hambaharjaga, “pihusti” meetodil.


Liimime kõik oma kompositsiooni "kangelased".


Raame pildi.

Ülevenemaalise konkursi võitja « Kuu nõutuim artikkel » JAANUAR 2018

Eesmärk: Õpetada lapsi looma papptaldrikul talvisest maastikust rakenduslikku pilti.

Ülesanded:

  1. Õpetage lapsi aplikatsiooniosi õigesti ringile asetama (pappplaadid)
  2. Täiendage kääride, liimi ja pintsliga töötamise oskusi
  3. Loo tingimused kunstiliste vahendite ja erinevate materjalidega katsetamiseks (harjad, tupsutamine, kuiv torkimine, vatitupsud, valge paber, vatt)
  4. Arendage kuju-, värvi-, rütmitaju
  5. Kasvatada iseseisvust ja initsiatiivi töös

Tunni edenemine.

Kõlab A. Vivaldi muusika "Aastaajad" (talv)

Kolmik, kolmik saabus.
Selle kolmiku hobused on valged.
Ja kuninganna istub saanis
Valge nahaga, valge näoga.
Kuidas ta varrukaga vehkis,
Kõik oli kaetud hõbedaga.

See on õige, poisid. See on talv. Vaata plakateid, maale. Milline kaunitar! Sel aastal tuli talv hilja. Ta ei taha maale ja puudele valget riietust kinkida.

Mängime. Ühtäkki saadab Talv meile valget lund.

Mäng "Külmad sõnad"

Talv, pakane, külmkapp, lumi, jäätis, tuisk, külm, lumehang, jää, tuisk.

Hästi tehtud, lapsed! Talveks mõtlesid nad häid sõnu.

Mitu talvekuud on? Mis on nende nimed?

Nüüd mängime mängu "Detsember jaanuar veebruar"

Detsember – käed püsti

jaanuar – edasi

veebruar – jäta vahele.

Kui tähelepanelik ja tark sa oled!

Poisid! Paljud kunstnikud armastasid talve kujutada. Nad valivad väga ilusad või mõnevõrra ebatavalised loodusvaated.

Kuid looduse ilu ei saa edasi anda ainult värvide, muusika, sõnadega (A.S. Puškin "Talve hommik" ) , aga ka paberi abil. Jah Jah.

Mis on kunsti nimi, kui pilte luuakse paberist? (Aplikatsioon) Täna muutume teiega ka kunstnikeks ja loome. Loome paberist talvemaastiku. Nüüd puhkame natuke.

Fizminutka

Üle põldude puhub tuisk,
Üle mägede, üle metsade.
Vaata paremale, vaata vasakule
Okstel istuvad pullid. (viipab "tiivad" )
Talvel on väga külm.
Linnud tahavad koju (kükid)
Toidame härjapoisi (puista toitu)
Lindudel on lõbusam (hüppa paigale, plaksutades käsi)

Proovi uurimine

Millise vormi alusel loome täna talvemaastikku? Täpselt nii, ringi põhjal (pappplaat).

  • Mis on plaadi keskel? (maja) Millistest osadest see koosneb? Mis värvi ta on?
  • Mis asub majast vasakul, mida paremal?
  • Kuidas on parim viis neid detaile taldrikule paigutada?
  • Mis värvi paberit me kasutame?

Nüüd valmistame käepidemed aplikatsiooni jaoks ette.

P/Y "Talvine jalutuskäik"

1, 2, 3, 4, 5 (painutage sõrmi)
Läksime õue jalutama (käime sõrmedega mööda lauda)
Kujundame lumenaise, ("sõidame" lumepall)
Linde toideti puruga,
Siis sõitsime mäest alla (joosta parema käe nimetissõrmega mööda vasakut peopesa)
Ja nad lebasid ka lumes (raputage peopesad maha)
Kõik tulid lumega kaetud koju,
Sõime suppi ja läksime magama.

Õpetaja selgitus

Kõigepealt lõikame välja tööks vajalikud elemendid. Panime maja välja.

  • Mis värvi maja on?
  • Teeme maja ristkülikust ja kolmnurgast.
  • Millised elemendid on meil kõigepealt olemas ja millised hiljem?
  • Mida me lumena kasutame? (vatt + salvrätikud)
  • Kuidas me puid maha võtame?

Laste iseseisvad tegevused

Õpetaja juhendab, parandab ja aitab neid lapsi, kes abi vajavad.

Tunni tulemused

Mida me täna tunnis tegime?

Mis sulle kõige rohkem meeldis?

Natalia Chigirina

See sort paberplastid lastele kättesaadav ja täiskasvanutele huvitav. Sisuliselt tehnoloogia selles, et viburi valmistamisel tekib dekoratiivne element. Lipu saadakse pehmete liikide keeramisel paber. Selle jaoks tehnoloogia parem on kasutada salvrätikuid, kuid võite kasutada ka tualettpaberit või lainepaberit paber. Seda tüüpi produktiivne tegevus aitab parandada liigutuste koordineerimist, toimingute sooritamise täpsust ja peenmotoorika arendamist.

Ülesanded:

Tutvustage tehnikas aplikatsioonide tegemise tehnikad« paberplast» ;

Arendada käte ja silmade peenmotoorikat;

Arendada suuliste juhiste järgimise oskust;

Arendage kunstimaitset ja loovust, aktiveerige kujutlusvõimet ja kujutlusvõimet

Tööks vajame järgmisi materjale ja tööriistad:

paber valged salvrätikud, liimipulk, lihtne pliiats, alus - A4 värviline papp, kujuline auguraua "Lumehelves"

Täitmise sammud tööd:

1. Rebime salvrätikud ribadeks.


2. Me keerame ribad flagellaks


3. Joonista kartongile lihtsa pliiatsiga talvemaastiku piirjoon.


4. Alustame lippude liimimist, kattes kontuuri liimiga



5. Täida kontuurid salvrätikuga, lõigates seda mööda siluette.





6. Täiendav lumehelbe aplikatsioon.


7. Meie töö on valmis.

Teemakohased publikatsioonid:

Tere, kallid sõbrad, kolleegid! Esitan teile meistriklassi ringidest kaunite ja lihtsalt valmistatavate lumehelveste valmistamise kohta. Paber.

“Winter Fantasy” aplikatsioonitehnika meistriklass. Tervitused kõigile minu lehe kolleegidele. Tänan, et külastasite mu isandat.

Aplikatsiooni "Tere, talv-talv" valmistamise meistriklass. Kätte on jõudnud talv, muinasjuttude ja maagia aeg. Nii palju nalja ja rõõmu.

Sihtmärk. Parandada õpetajate professionaalset taset plastilineograafia kui mittetraditsioonilise visuaalse tegevuse tehnika kohta eelkooliealiste lastega.

Eesmärk: tutvustada vanematele ebatraditsioonilist aplikatsioonitehnikat. Eesmärgid: -õppida looma pilti kasutades erinevaid materjale.

Tere õhtust, mu kallid kolleegid ja sõbrad! Uusaasta pühade eel otsustasin värskendada oma ülikondade garderoobi sündmuste jaoks.

Iga aasta 9. mail tähistab meie riik ja kõik seal elavad inimesed võidupüha. Me räägime oma lastele sellest, mida natsid tahtsid.

Eesmärk: kujutlusvõimelise mõtlemise arendamise kaudu "mina olen kontseptsioon" kujundamine.

Ülesanded:

Hariduslik:

  • Õppige võrdlema kunstnike reproduktsioone, leidma maastikes ühisosa ja erinevusi. Tugevdada tulevikku arvestades teadmisi ja oskusi. Kinnitada õpilaste ideid talvemaastiku värvipaleti erinevatest toonidest. Tugevdada erinevate aplikatsioonitehnikate sooritamise oskusi.

Hariduslik:

  • Luua tingimused eneseorganiseerimisoskuse, iseseisvuse arendamiseks kompositsiooni valikul, õppemeetoditel, töö planeerimisel, enesekontrollil ja eneseanalüüsil. Töö tegemisel arendage loovat kujutlusvõimet ja kujutlusvõimet.

Hariduslik:

  • Edendada huvi meid ümbritseva maailma ja kunstnike loovuse vastu. Paaris töötades luua tingimused hea mikrokliima jaoks.

Tunni tüüp: kombineeritud.

Varustus: Värviline paber, käärid, liim, papp, pintsel, pliiats.

Visuaalne ulatus: Kunstnike reproduktsioonid: Grabar I.E. "Talvine maastik", Shishkin I.I. "Metsikus põhjas", Pereplyotchikov V.V. "Talvel metsas", Nissky G.G. "Moskva piirkond".

Partituur: P.P. Tšaikovski. "Aastaajad".

Tundide ajal

Org. hetk: Publiku valmisoleku kontrollimine. Nimetan tunni teema ja eesmärgid.

Töö tunni teemal: Tulime teiega kunstnike reproduktsioonide näitusele. Vaatame neid ja jagame muljeid.

Mis aastaaega kunstnikud kujutasid? (Kunstnikud kujutasid oma reproduktsioonidel talve).

Kuidas need reproduktsioonid on sarnased? (Need reproduktsioonid on sarnased selle poolest, et kujutavad ühte aastaaega – talve).

Kuid nad on kõik erinevad. Iga kunstnik nägi omal moel, tajus omal moel ja andis oma individuaalsusele oma panuse. Looduse ilu mõjutab inimese emotsionaalset seisundit, sisendab temasse lahkust ja vastutulelikkust ning õpetab nautima elu kõigis selle ilmingutes. Looduses on nii palju huvitavat, põnevat, ammendamatut, et see tekitab kunstnikes alati soovi nähtu ja tunnetu üle kanda paberile, lõuendile.

Kunstnik I. E. Grabari reproduktsioon “Talvemaastik”.

Joonis 1

Mida huvitavat kunstnik sel talvel nägi? (Pakasse hommiku hapukus, puude õrnus, õhu läbipaistvus).

Mida tahtis kunstnik selle metsa kohta öelda? (Mets on vaikne, mets on lummatud nagu muinasjutus.)

Milliseid tundeid see reprodutseerimine tekitas? (Rõõmsameelne, särav).

Kunstnik I. I. Šiškini reproduktsioon “Metsikus põhjas”.

Joonis 2

Mis sulle seda reproduktsiooni vaadates kohe silma jääb? (Öö, üksildane mänd, mis on kompositsioonikeskus).

Milliseid värve kunstnik kasutas? (Sinise, tsüaani, violetse, rohelise varjundid).

Kunstnik V. V. Perepljotšikovi reproduktsioon “Talvel metsas”.

Joonis 3

Mida tahtis kunstnik selle metsa kohta öelda? (Mets on vaikne, rahulik, kompositsioonikeskuseks selles reproduktsioonis on kelk, kompositsioon on jagatud kolmeks tasapinnaks).

Kunstniku Nyssky G. G. reproduktsioon “Moskva piirkond”.

Joonis 4

Millist meeleolu kunstnik selles töös edasi andis? (Õhtu, kõik jäävad magama).

Kuidas kujutas kunstnik puude perspektiivi? (Lähemale rohkem, heledam - kaugemale vähem, kahvatum ).

Milliseid visuaalseid vahendeid kasutas kunstnik selle meeleolu edasiandmiseks? (Värviküllastus on värvide psühholoogiline mõju, ruumi korraldab siluettide rütm, planeerimine).

Järeldus: Oma töös meeleolu edasiandmiseks kasutab kunstnik selliseid väljendusvahendeid nagu värv, kompositsioon, planeering ja rütm.

Siin on fotod talvemaastikest. Fotograaf, nagu kunstnik, on väga tähelepanelik vaataja. Ta reisib palju. Nendelt reisidelt saadud muljed kajastuvad tema töödes.

Need fotod kujutavad talvist maastikku. Mis vahe on maalil ja fotograafial? (Fotodel olevad pildid on realistlikud).

Harjutus kartongil (Kasutades ainult üht ilmekat kompositsioonivahendit - värvi, loo oma talvemeeleolu värvipalett. Vali vajalik arv värve värvilist paberit).

Õpetaja lugu: Ja nüüd ma räägin teile, kuidas saate talvemaastikku aplikatsioonis kujutada. Aplikatsioonikujunduses, nagu enamikus dekoratiivkunstitoodetes, on värvilahendused sageli ühevärvilised, tavapärased ja stiliseeritud. Rakenduse ekspressiivsus sõltub värvide kombinatsioonist. Kontrastne värv toob esile aplikatsiooni süžee aluse ja rõhutab kompositsiooni rütmi. Erksad ja soojad värvid kutsuvad esile rõõmsa meeleolu, hallikassinised aga kurbust.

Töö lauaga: erineva kujuga puud.

Joonis 7

Milliseid puuvõrade kujusid sa tead? (Kolmnurkne, ümmargune, ovaalne).

Tuletagem meelde, kuidas erinevaid aplikatsioonitehnikaid kasutades puid teha?

  • Lõiketehnika (näidake õpilastele laual).
  • Lõikamise tehnika (näidake õpilastele lauale).

Lõõgastus P. P. Tšaikovski “Aastaajad” muusika saatel.

Nüüd lõõgastuge ja kujutage ette, millist talvemaastikku soovite kujutada?

Teil on töölaual töö tegemiseks algoritm. Loe seda. Mis pole selge?

Algoritm töö tegemiseks.

Töötage välja maastiku visand, valige värvipalett.

Kaaluge puude kuju ja maastiku täiendavaid detaile. (Pilved,
lumehanged, majad, linnud, loomad jne)

Rakenda ekspressiivseid aplikatsioonitehnikaid.

Paigutage osad lehel vastavalt visandile.

Liimige osad paberilehele.

Mõelge tööle pealkiri ja valmistage ette kaitsmine.

Kui aplikatsiooniga töötamiseks pole piisavalt värvipaletti, on teie käsutuses jõuluvana kingitus - värvilise paberi komplektid.

Ohutusjuhendamine. (Pidage meeles kääride ja liimiga töötamise reegleid). Ohutusjuhendi kaardid on kinnitatud tahvlile.

Iseseisev töö õpetaja individuaalse abiga (jälgin õpilaste kehahoiakut ja ettevaatusabinõusid).

Phys. üks minut

Tuul puhub meile näkku
Puu kõikus.
Tuul muutub vaiksemaks, vaiksemaks,
Puu tõuseb üha kõrgemale.

Töö eneseanalüüs: iga õpilaspaar räägib tahvlil oma kandideerimisest.

Töö eneseanalüüs.

  • Töö nimetus.
  • Teose autorid.
  • Millist meeleolu tahtsid oma tööga edasi anda?
  • Ilmekas kompositsioonivahend.
  • Milliseid pealekandmisvõtteid töös kasutatakse.
  • Töö kvaliteet.

Õpilaste tööd

Pedagoogilise tähenduse kaardi täitmine. (Rakendus.)

Peegeldus:

Mida uut sa tunni jooksul õppisid? Mida sa õppisid? Mis teile tunnis meeldis? Kuidas teie loovus tunnis ilmnes? Mis tuju sul praegu on? Kas see oli tunni ajal mugav?